Teisinių dokumentų kūrimas (teisėkūra): pagrindai ir problemos - Mokymų klubas

Teisinių dokumentų kūrimas (teisėkūra): pagrindai ir problemos

Rinktis

Seminarą veda

Dr. Violeta Kiurienė turi daugiau nei 20 metų praktinės viešojo administravimo patirties. Dirbdama Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovų įstaigoje, lektorė sukaupė praktinės viešojo administravimo įgyvendinimo, administracinės teisės ir proceso taikymo, valstybės tarnybos ir vietos savivaldos teisinio reguliavimo įgyvendinimo, savivaldybių administracinės priežiūros vykdymo ir panašios patirties. Už aktyvų, nepriekaištingą ir profesionalų darbą skatinta Ministro Pirmininko, Vyriausybės kanclerio, Vyriausybės atstovų apskrityse, universiteto rektorių, projektų vadovų ir kitomis padėkomis. Dr. Violeta Kiurienė taip pat turi daugiau kaip 17 metų mokslinio ir pedagoginio darbo patirties dirbdama dėstytoja Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje. Ji taip pat veda mokymus valstybės tarnautojams, valstybės politikams viešojo administravimo, teisinės kvalifikacijos tobulinimo, vietos savivaldos ir kitomis temomis. Lektorė dalyvauja tarptautiniuose projektuose kaip ekspertė ir narė, skaito pranešimus nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose, atlieka mokslinius tyrimus, rengia metodines priemones, įvairiuose recenzuojamuose užsienio bei Lietuvos mokslo leidiniuose skelbia mokslo straipsnius.

Programa

Teisinio reguliavimo aiškumas, pagrįstumas, veiksmingumas priklauso nuo teisinio reguliavimo kūrimo (teisėkūros) proceso. 
Lietuvos teisinė sistema yra dinamiška ir nuolat besikeičianti, kasdien tiek vietos savivaldos, tiek valstybės lygmeniu priimama daug teisės aktų. Jais reguliuojamos įvairios gyvenimo sritys: nuo šiukšlių išvežimo iki garbės ir orumo klausimų reguliavimo. Kodėl tiek daug teisės aktų reikia priimti; kokią įtaką juos priimant turi teisės principai; kokie teisės aktai ir kaip reguliuoja teisėkūros procesą; koks yra kokybiškas teisės aktų rengimo procesas teisės technikos aspektu; ką Valstybės kontrolė ir teismų praktika pasisako šioje srityje – tai tik maža dalis klausimų, kuriuos tenka kelti vienaip ar kitaip dalyvaujantiems teisėkūros procese. Šių mokymų tikslas – aptarti šiuos klausimus bei atkreipti dėmesį į teisėkūros teisinio reguliavimo naujoves, praktinius, probleminius aspektus.

Mokymų programa:

  • Viešojo valdymo tobulinimas Lietuvoje ir šio proceso įtaka teisėkūros procesui.
  • Teisės principų įtaka teisėkūros procesui ir teisėkūros problematika: teismų praktikos apžvalga.
  • Teisėkūros problematika Valstybės kontrolės ataskaitose.
  • Bendrieji teisėkūros pagrindai (turinio, formos, struktūros, kalbos).
  • Bendrieji teisės aktų rengimo pagrindai (įstatymų, nutarimų, įsakymų).
  • Viešojo administravimo įstatymo reikalavimai rengiant administracinius sprendimus (naujoji įstatymo redakcija).
  • Kiti aktualūs teisėkūros klausimai.

„Mokymų klubo“ mokymai tai:

Kompetentingi pranešėjai

Praktiniai patarimai

Pertraukėlės su užkandžiais

Asmeninės konsultacijos

Lektoriai atsakys į Jums rūpimus klausimus

Išsami mokymo medžiaga

Vietų skaičius ribotas!

Seminaro darbotvarkė

10:00 Seminaro pradžia
12:00 - 12:15 Pertraukėlė
14:00 Seminaro pabaiga

Seminaro kaina:

Nuotolinis seminaras - 100 Eur Eur + PVM (su pietumis)

Seminaro trukmė:

5 akad. val.

Seminaras vyks:

2022-06-03
Nuotoliniai mokymai, Visoje Lietuvoje, Nuotoliniai mokymai (Į kalendorių 2022-06-03 10:002022-06-03 14:00Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Teisinių dokumentų kūrimas (teisėkūra): pagrindai ir problemosMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Teisinių dokumentų kūrimas (teisėkūra): pagrindai ir problemos Seminaro data: 2022-06-03 Seminaro vieta: Nuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymai 10:00 Seminaro pradžia 12:00 - 12:15 Pertraukėlė 14:00 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltNuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymaiMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)