Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimas - Mokymų klubas

Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimas

Rinktis

Seminarą veda

Aida Martinkėnienė jau 22 metus vykdo antikorupcinę veiklą. LR specialiųjų tyrimų tarnyboje praleido 16 metų. Tai neįkainojama patirtis tolesniems darbams. Dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir diegė antikorupcines programas švietimo sistemoje, valstybės tarnyboje Lietuvoje, Lenkijoje, Kirgizijoje, Bulgarijoje. Turi daugiau nei 500 valandų nacionalinių ir tarptautinių antikorupcinių mokymų vedimo patirties. Dvejus metus dirbo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Antikorupcijos skyriaus vedėja. Nuo 2019 m. dirba VUL Santaros klinikų Korupcijos prevencijos grupės vadove. Tai puikus darbas, kur savo įgytas žinias galima pritaikyti realybėje. Aidos tikslas darbe – ne bausti, o padėti, keisti požiūrį, ypač pacientų į medikų darbą. Juk mediko profesija yra viena iš sunkiausių.

Programa

Seminaro tikslai

 • Teoriniais ir praktiniais argumentais pagrįsti skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimo poreikį.
 • Supažindinti mokymų dalyvius su formaliais ir rekomendacinio pobūdžio reikalavimais dėl skaidrios aplinkos kūrimo.
 • Supažindinti mokymų dalyvius su užsienio ir Lietuvos šalių gerąja praktika kuriant skaidrią, pasitikėjimu grįsta aplinką, vykdant antikorupcinį švietimą ir informavimą.
 • Suteikti teorinių ir praktinių žinių apie skaidrios, pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimą, antikorupcinį visuomenės ir darbuotojų informavimą, visuomenės ir darbuotojų sąmoningumo didinimą, esamą situaciją bei tendencijas.

Programa

 • Korupcija, moralė, etika – ar tai susiję? Suteikti teorinių ir praktinių žinių. Atskirti korupcinius atvejus nuo neetiško elgesio atvejų švietimo įstaigoje.
 • Kovojame su korupcija švietimo įstaigoje? Ar kuriame skaidrią, pasitikėjimu grįstą aplinką švietimo įstaigoje? Kodėl reikia keisti sąvokas? Supažindinti klausytojus su formaliais ir neformaliais skaidrios, pasitikėjimu grįstos aplinko kūrimo elementais. 
 • Pagrindiniai skaidrumo elementai:
  a) Skaidrumo ir pasitikėjimo politika. Išnagrinėti pagrindinius elementus;
  b) Etikos taisyklės. Išaiškinti etikos kodeksų daromą naudą. Suteikti žinių apie etikos kodekso kūrimą. Pasiūlyti etikos kodekso sudėtinius elementus; 
  c) Dovanų tvarka. Išaiškinti sąvokas „dovana“ bei „kyšis“. Ar galimos dovanos švietimo įstaigų darbuotojams?
  d) Prieš korupciją nukreipto elgesio taisyklės. Kodėl jos tapo svarbiu dokumentu švietimo įstaigoje?e) Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas; 
  f) Darbuotojų antikorupcinis švietimas. Nuo ko pradėti ir kaip vykdyti? Tai nuolatinis procesas;
  g) Vidiniai pranešimų kanalai. Pranešėjų apsauga;
  h) Pažeidimų tyrimas;
  i) Vadovų vaidmuo kuriant skaidrią, pasitikėjimu grįstą aplinką švietimo įstaigoje bei vykdant antikorupcinį darbuotojų bei visuomenės švietimą. 
 • Antikorupcinės aplinkos nauda.

„Mokymų klubo“ mokymai tai:

Kompetentingi pranešėjai

Praktiniai patarimai

Pertraukėlės su užkandžiais

Asmeninės konsultacijos

Lektoriai atsakys į Jums rūpimus klausimus

Išsami mokymo medžiaga

Vietų skaičius ribotas!

Seminaro darbotvarkė

10:00 Seminaro pradžia
12:00 - 12:15 Kavos ir arbatos pertraukėlė
14:00 Seminaro pabaiga

Seminaro kaina:

Nuotolinis seminaras - 100 Eur, auditorinis seminaras - 110 Eur  110 Eur + PVM (su pietumis)

Seminaro trukmė:

5 akad. val.

Seminaras vyks:

2022-02-03
Nuotoliniai mokymai, Visoje Lietuvoje, Nuotoliniai mokymai (Į kalendorių 2022-02-03 10:002022-02-03 14:00Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimasMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimas Seminaro data: 2022-02-03 Seminaro vieta: Nuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymai 10:00 Seminaro pradžia 12:00 - 12:15 Kavos ir arbatos pertraukėlė ​​​​​​​14:00 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltNuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymaiMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)
2022-02-03
Verslo centras „135“, Žalgirio g. 135, Vilniuje (Į kalendorių 2022-02-03 10:002022-02-03 14:00Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimasMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Korupcijos prevencija švietimo įstaigoje. Skaidrios ir pasitikėjimu grįstos aplinkos kūrimas Seminaro data: 2022-02-03 Seminaro vieta: Verslo centras „135“, Vilnius 10:00 Seminaro pradžia 12:00 - 12:15 Kavos ir arbatos pertraukėlė ​​​​​​​14:00 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltVerslo centras „135“, VilniusMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)