Aplinkai padarytos žalos apskaičiavimas - Mokymų klubas

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Aplinkai padarytos žalos apskaičiavimas

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Mykolas Sadauskas – verslo advokatų kontoros Magnusson asocijuotas teisininkas. Magnusson profesionalų komanda teikia paslaugas įvairiose verslo teisės, ginčų sprendimo bei kitose srityse. Mykolas Sadauskas yra įgijęs ilgą teisinio darbo aplinkos apsaugos institucijose patirtį bei konsultavęs prižiūrimas įmones visais aplinkos apsaugos klausimais.
Programa

Žala aplinkai atsiranda, kai fizinio ar juridinio asmens veikla tiesiogiai ar netiesiogiai neigiamai paveikia aplinką ar jos elementus (žemės paviršių ir gelmes, orą, vandenį, augalus, gyvūnus, kitas gyvųjų organizmų buveines). Tokiais atvejais aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdantys pareigūnai privalo apskaičiuoti aplinkai padarytą žalą. Šiuo metu galioja daugiau kaip dešimt žalos apskaičiavimo metodikų, kurias taikant apskaičiuojama padaryta žala laukinei gyvūnijai, gamtiniams kraštovaizdžiams, žuvų ištekliams, želdiniams ir kt. Svarbu, kad aplinkai padaryta žala būtų ne tik teisingai apskaičiuota, bet ir vėliau kontroliuojama, kad būtų laiku ir visiškai atlyginta. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ne kartą yra pažymėjęs, kad sprendžiant, ar padaryta žala orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams yra didelė, ar ne, taip pat apie kitų padarinių sunkumą aplinkai, reikia atsižvelgti į aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo pobūdį, materialinių nuostolių dydį, žalos ekosistemai pobūdį ir dydį, gamtos objektų, kuriems buvo padaryta žala, vertingumą, žalos mastą, galimybę atkurti tai, kas buvo suniokota, sužalota, ir pan. Svarbu paminėti, jog atsiradus žalos aplinkai, visada turi būti siekiama atkurti aplinkos būklę iki pirminės būklės. Šiame seminare plačiai aptarsime, kas yra žala aplinkai, kaip ji atsiranda ir yra apskaičiuojama, kokie pagrindiniai aplinkos komponentai dažniausiai yra pažeidžiami.  

                                                                              
1. Žala aplinkai:
  1.1. Žalos atsiradimas;
  1.2. Žalos apskaičiavimas:
     1.2.1. Žalos apskaičiavimo metodikos;
     1.2.2. Apskaičiuotos žalos perskaičiavimas;
     1.2.3. Apskaičiuotos žalos panaikinimas.
  1.3. Žalos atlyginimas:
     1.3.1.Geranoriškas žalos atlyginimas;
     1.3.2.Teisminis žalos atlyginimas.
2. Žala atskiriems aplinkos komponentams:
  2.1. Aplinkos oras;
  2.2. Žemės paviršius;
  2.3. Laukinė gyvūnija;
  2.4. Žuvų ištekliai;
  2.5. Želdiniai.
3. Aplinkos atkūrimas į buvusią būklę.
4. Didžiulė žala. Kas tai? 
5. Mažareikšmė žala.
6. Subjektas, vykdantis žalos įvertinimą, apskaičiavimą ir atlyginimą. 

Dienotvarkė
Trukmė: 3 akad. val.

10:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

11:00 — 11:10

Pertraukėlė
Pertraukėlė

12:25

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Daugiau dalyvių - didesnė nuolaida! Nuolaidos taikomos registruojant 2 ir daugiau dalyvių į šį renginį:
  2 dalyviai - 8% nuolaida | 3 dalyviai - 12% nuolaida | 4 dalyviai - 16% nuolaida | 5 dalyviai - 20% nuolaida
  Daugiau nei 5 dalyviai - susisiekite ir gaukite dar geresnį pasiūlymą!

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]