Žemės ūkio sektoriaus mokesčiai nuo 2020-01-01

Plačiau

Seminarą veda

Astrida Miceikienė
Prof. dr. Astrida Miceikienė - Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė, akredituota konsultantė ūkio veiklos buhalterinės apskaitos klausimais ir LEADER metodo įgyvendinimo klausimais, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro konsultantų profesinių žinių patikrinimo narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių tęstinio mokymo ekspertų Ekonomikos, vadybos ir apskaitos grupės narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių švietimo tarybos narė. Nuo 2004 m. konsultuoja ūkininkus, žemės ūkio įmones, nuo 2006 m. – pelno nesiekiančias organizacijas mokesčių, apskaitos tvarkymo ir finansų valdymo klausimais.

Programa

Viena pagrindinių problemų, kurias įvardija žemės ūkio veikla užsiimantys subjektai, tai mokesčių sistemos aiškumo nebuvimas ir sudėtinga pajamų ir pelno apmokestinimo tvarka. Dėl šios priežasties Mokymų klubo komanda, kartu su seminaro lektore prof. dr. Astrida Miceikiene parengė seminaro programą skirtą žemės ūkio mokesčiams, gebėjimui tinkamai juos apskaičiuoti ir deklaruoti, bei planuotis savo mokestines išlaidas. Seminare lektorė aptars visas mokestines ir deklaravimo naujoves, įsigaliosiančias nuo 2020 m. sausio 1 d.

Mokymai skirti Žemės ūkio subjektų buhalteriams, ūkininkams, bendrovių vadovams ir kitiems asmenims, siekiantiems sužinoti visus mokestinius, deklaravimo ir socialinio draudimo niuansus.

Seminaro programa:

• Kokie mokestiniai pakeitimai turi įtakos žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokestinėms prievolėms 2020 m.? Mokestiniai pakeitimai, kurie turi daugiausia įtakos rengiant finansines ataskaitas už 2019 m.?
• GPM tarifų taikymas 2020 m. žemės ūkio subjektuose.
• Neapmokestinamųjų pajamų sąrašas, NPD formulės ir taikymo tvarka žemės ūkio veiklą vykdančiuose subjektuose.
• PSD ir VSD pajamų rūšys, nuo kurių skaičiuojamos įmokos, lengvatų taikymo tvarka, tarifai, mokesčio bazė. Kokius darbus dėl VSD ir PSD pakeitimų privalo atlikti žemės ūkio subjekto buhalteris?
• Kokius pagrindinius darbus turės atlikti žemės ūkio subjektai dėl SAF-T rinkmenos? Kaip teisingai įgyvendinti reikalavimus apskaitos programose, apskaitos politikoje ir sąskaitų plane?
• Kokie pagrindiniai pelno mokesčio pakeitimai įsigaliojo 2020 m.? Kaip jie keis finansinių ataskaitų už 2019 m. rengimą? Kokius pelno mokesčio apskaičiavimo, lengvatų ir deklaravimo niuansus privalo žinoti žemės ūkio subjektai?
• Su kokiomis problemomis susiduria žemės ūkio veiklą vykdantys subjektai dėl veiklos apmokestinimo specifikos naudojant biologinį turtą ir dėl veiklos sezoniškumo?
• Kokie PVM įstatymo pakeitimai svarbiausi žemės ūkio bendrovėms 2020 m.?
• Kokios kitos mokestinės prievolės kyla žemės ūkio veiklą vykdantiems subjektams:
     - Nekilnojamojo turto mokestis;
     - Žemės mokestis;
     - Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai ir patikrinimų sugriežtinimas nuo 2020 m.;
     - Taršos mokesčio prievolės;
     - GPAIS ypatumai.

„Mokymų klubo“ mokymai tai:

Kompetetingi pranešėjai

Praktiniai patarimai

Pertraukėlės su užkandžiais

Asmeninės konsultacijos

Lektoriai atsakys į Jums rūpimus klausimus

Išsami mokymo medžiaga

Gauti pranešimą apie naują seminarą šia tema