Turizmo paslaugų apmokestinimas PVM: ypatumai, naujovės bei jų taikymo praktika - Mokymų klubas

Turizmo paslaugų apmokestinimas PVM: ypatumai, naujovės bei jų taikymo praktika

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Advokatas dr. Gediminas Valantiejus yra sukaupęs plačią patirtį mokestinių ginčų nagrinėjimo bei konsultavimo dėl jų klausimais dirbdamas tiek viešajame (Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme), tiek ir nuo 2013 m. - privačiame sektoriuje (advokatų profesinėje bendrijoje „Motieka ir Audzevičius“, "ILAW LEXTAL"). Gediminas taip pat yra Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakulteto tarptautinės prekybos, mokesčių ir muitų teisės srities dalykų dėstytojas, parengęs ir apsigynęs teisės mokslo krypties disertaciją muitų teisinio reguliavimo Europos Sąjungoje tematika. Jis yra publikavęs daugiau kaip dvidešimt recenzuojamų mokslinių straipsnių…
Programa

Mokymuose nagrinėjami tiek turizmo PVM reglamentavimo pasikeitimai ir iniciatyvos dėl apmokestinimo pokyčių pandemijos sąlygomis, tiek ir specialios PVM apmokestinimo schemos taikymo praktiniai ypatumai, atsižvelgiant į naujausią ES Teisingumo Teismo praktiką mokestinių ginčų bylose. Kartu, papildant PVM įstatymo komentare išdėstytą informaciją, pateikiami papildyti bei aktualią praktiką atitinkantys paaiškinimai dėl pagrindinių turizmo paslaugoms taikomų PVM įstatymo straipsnių.

Mokymų metu, remdamiesi teismų praktika, aptarsime tokius klausimus ir temas, kaip subjektai, kurie gali taikyti specialią PVM apmokestinimo schemą, ir paslaugų, kurioms ji gali būti taikoma, rūšys, PVM atskaitos galimybės turizmo paslaugų teikimo atveju, avanso už šias paslaugas apmokestinimo ypatumai, apmokestinimo objekto (maržos) nustatymo tvarka ir kt. Mokymuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas tiems PVM įstatymo straipsniams ir jų nuostatoms, dėl kurių išsamesnių Valstybinės mokesčių inspekcijos išaiškinimų stinga ar jie iki šiol nėra atnaujinti, pateikiamos rekomendacijos dėl mokestinių rizikų turizmo paslaugų apmokestinimo srityje mažinimo.

Mokymus veda lektorius, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, advokatas dr. Gediminas Valantiejus, besipecializuojantis netiesioginių mokesčių ir tarptautinės prekybos apmokestinimo srityje.

Seminaro programa:

• Turizmo paslaugų apmokestinimą PVM reglamentuojančių teisės aktų sistema ir jų santykis;
• PVM tarifai, taikomi turizmo paslaugų apmokestinimui. Pasiūlymai ir iniciatyvos dėl turizmo paslaugų apmokestinimo PVM pokyčių ES ir nacionaliniu lygiu (COVID-19 pandemijos metu);
• Maržos schemos, kaip turizmo paslaugų apmokestinimo PVM pagrindo, pagrindiniai ypatumai ir jos taikymo išaiškinimai;
• Turizmo paslaugos ir jų rūšys, priskiriamos (bei nepriskiriamos) PVM objektui bei maržos schemos taikymo sričiai;
• Turintys ir neturintys teisės taikyti maržos schemą turizmo verslo subjektai;
• Turizmo paslaugų pirkėjas taikant maržos schemą: kas gali juo būti?
• Turizmo paslaugų apmokestinamosios vertės nustatymas taikant PVM maržos schemą;
• Tarpininkavimo ir kitų susijusių paslaugų turizmo srityje apmokestinimas PVM;
• Turizmo paslaugų apmokestinimo PVM vieta, paslaugų, teikiamų už ES ribų, apmokestinimas;
• PVM atskaitos ypatumai apmokestinant turizmo paslaugas, esminės mokestinės rizikos bei rekomendacijos dėl jų valdymo;
• PVM sąskaitų faktūrų išrašymas turizmo paslaugų atvejais: į ką būtina atkreipti dėmesį?
• Naujausia Europos Teisingumo Teismo ir nacionalinių mokestinius ginčus nagrinėjančių institucijų (Lietuvoje) praktika bylose dėl PVM turizmo paslaugoms bei joje nagrinėtų praktinių situacijų pavyzdžiai: aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Dienotvarkė
Trukmė: 6 akad. val.

10:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

11:30 — 11:45

Pertraukėlė
Pertraukėlė

13:15 — 14:00

Pertrauka
Pertrauka

15:30

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Su Joninėmis!
  Mokymų klubas skuba Jums dovanoti 20 % nuolaidą visiems vienos dienos seminarams.
  Registruokitės jau šiandien ir pradėkite mokytis! Nuolaida galioja birželio 20–25 d.

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]