Naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija: pasirengimas įgyvendinti ir problematika - Mokymų klubas

Naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija: pasirengimas įgyvendinti ir problematika

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Dr. Violeta Kiurienė turi daugiau nei 20 metų praktinės viešojo administravimo patirties. Dirbdama Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovų įstaigoje, lektorė sukaupė praktinės viešojo administravimo įgyvendinimo, administracinės teisės ir proceso taikymo, valstybės tarnybos ir vietos savivaldos teisinio reguliavimo įgyvendinimo, savivaldybių administracinės priežiūros vykdymo ir panašios patirties. Už aktyvų, nepriekaištingą ir profesionalų darbą skatinta Ministro Pirmininko, Vyriausybės kanclerio, Vyriausybės atstovų apskrityse, universiteto rektorių, projektų vadovų ir kitomis padėkomis. Dr. Violeta Kiurienė taip pat turi daugiau kaip 17 metų mokslinio ir pedagoginio darbo patirties dirbdama dėstytoja Vilniaus universiteto Šiaulių…
Programa

Visa apimtimi naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija pradeda galioti 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos pradedamos taikyti, kai naujai išrinktos savivaldybių tarybos susirinks į pirmąjį posėdį.

Naujai išrinkti savivaldybių merai, savivaldybių tarybų nariai ir savivaldybių administracijos pradės dirbti pagal šį įstatymą, prasidės jo taikymas praktikoje. Visame šiame procese reikalingas geras šio įstatymo teisinio reglamentavimo niuansų supratimas ir išmanymas tam, kad savivaldybės tarybos narių, merų ir administracijos darbas vyktų sklandžiai.

Mokymų tikslas – supažindinti su naująja Vietos savivaldos įstatymo redakcija siekiant tinkamai pasirengti šios įstatymo redakcijos įgyvendinimui ir taikymui.

Mokymų programa:

 1. Svarbūs pokyčiai, susiję su bendrosiomis nuostatomis (sąvokos, jų turinys, vietos savivaldos principai) ir savivaldybių funkcijomis.
 2. Savivaldybės tarybos narių teisinio statuso reglamentavimas (statusas, teisės, pareigos, veiklos apmokėjimas, reputacija ir įgaliojimų netekimas).
 3. Savivaldybės taryba – kaip vienintelė atstovaujamoji institucija (įgaliojimų pradžia, kompetencija, veiklos formos, posėdžiai).
 4. Savivaldybės tarybos komitetai ir komisijos. Sudarymo ir veiklos specifika.
 5. Savivaldybės meras – kaip vienintelė savivaldybės vykdomoji institucija (statusas, įgaliojimai, teisės, veto teisė, vicemerai).
 6. Savivaldybės administracijos direktorius ir savivaldybės administracija (statusas, įgaliojimai, veiklos specifika).
 7. Seniūnijos ir seniūnai.
 8. Kiti aktualūs vietos savivaldos teisinio reglamentavimo pokyčiai naujajame Vietos savivaldos įstatyme.
 9. Kitų teisės aktų teisinio reglamentavimo pakeitimai, susiję su naująja Vietos savivaldos įstatymo redakcija.
 10. Aktualios teismų praktikos, teisės aktų projektų apžvalga.
Dienotvarkė
Trukmė: 5 akad. val.

9:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

11:00 — 11:15

Pertraukėlė
Pertraukėlė

13:00

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Daugiau dalyvių - didesnė nuolaida! Nuolaidos taikomos registruojant 2 ir daugiau dalyvių į šį renginį:
  2 dalyviai - 8% nuolaida | 3 dalyviai - 12% nuolaida | 4 dalyviai - 16% nuolaida | 5 dalyviai - 20% nuolaida
  Daugiau nei 5 dalyviai - susisiekite ir gaukite dar geresnį pasiūlymą!

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]