Naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija: pasirengimas įgyvendinti ir problematika - Mokymų klubas

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija: pasirengimas įgyvendinti ir problematika

Vasario 23 d. Nuotoliniai mokymai
Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Dr. Violeta Kiurienė turi daugiau nei 20 metų praktinės viešojo administravimo patirties. Dirbdama Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovų įstaigoje, lektorė sukaupė praktinės viešojo administravimo įgyvendinimo, administracinės teisės ir proceso taikymo, valstybės tarnybos ir vietos savivaldos teisinio reguliavimo įgyvendinimo, savivaldybių administracinės priežiūros vykdymo ir panašios patirties. Už aktyvų, nepriekaištingą ir profesionalų darbą skatinta Ministro Pirmininko, Vyriausybės kanclerio, Vyriausybės atstovų apskrityse, universiteto rektorių, projektų vadovų ir kitomis padėkomis. Dr. Violeta Kiurienė taip pat turi daugiau kaip 17 metų mokslinio ir pedagoginio darbo patirties dirbdama dėstytoja Vilniaus universiteto Šiaulių…
Programa

Lietuvos Respublikos Seimas paskutinę pavasario sesijos dieną beveik vienbalsiai pritarė naujajai Vietos savivaldos įstatymo redakcijai. Senosios redakcijos įstatymas buvo priimtas dar 1994 metais ir nuo to laiko buvo keistas daugybę kartų. Priežastis naujajai įstatymo redakcijai – Konstitucinio Teismo nutarimas dėl tiesioginių merų rinkimų ir mero bei savivaldybės tarybos funkcijų, pareigų, teisių atskyrimo ir išgryninimo. Visa apimtimi naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija pradės galioti 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos bus pradėtos taikyti, kai naujai išrinktos savivaldybių tarybos susirinks į pirmąjį posėdį. Jau kitais metais, po vietos savivaldos rinkimų, naujai išrinktos miestų ir rajonų savivaldybių tarybos, naujieji merai ir savivaldybių administracijos pradės dirbti pagal šį įstatymą, prasidės jo taikymas praktikoje. Iki to laiko savivaldybių institucijos kaip galima geriau turi pasiruošti jo įgyvendinimui.

Mokymų tikslas – supažindinti su naująja Vietos savivaldos įstatymo redakcija siekiant tinkamai pasirengti naujosios šio įstatymo redakcijos įgyvendinimui.

Mokymų programa:

 • Naujoji Vietos savivaldos įstatymo redakcija. Kodėl, kaip ir koks rezultatas? Įvairių nuomonių diskursas.
 • Svarbūs pokyčiai bendrosiose nuostatose (sąvokos, jų turinys, vietos savivaldos principai) ir savivaldybių funkcijose.
 • Savivaldybės tarybos narių teisinio statuso reglamentavimas (statusas, teisės, pareigos, veiklos apmokėjimas, reputacija ir įgaliojimų netekimas).
 • Savivaldybės taryba – kaip vienintelė atstovaujamoji institucija (įgaliojimų pradžia, kompetencija, veiklos formos, posėdžiai).
 • Savivaldybės tarybos komitetai ir komisijos. Sudarymo ir veiklos specifika.
 • Savivaldybės meras – kaip vienintelė savivaldybės vykdomoji institucija (statusas, įgaliojimai, teisės, veto teisė, vicemerai).
 • Savivaldybės administracijos direktorius ir savivaldybės administracija (statusas, įgaliojimai, veiklos specifika).
 • Seniūnijos ir seniūnai.
 • Kiti aktualūs vietos savivaldos teisinio reglamentavimo pokyčiai naujajame Vietos savivaldos įstatyme.
 • Kitų teisės aktų teisinio reglamentavimo pakeitimai, susiję su naujosios redakcijos Vietos savivaldos įstatymu.
 • Svarbiausi darbai, kuriuos reikia atlikti iki naujosios Vietos savivaldos įstatymo redakcijos įsigaliojimo.
 • Aktualios teismų praktikos, teisės aktų projektų apžvalga.
Dienotvarkė
Trukmė: 6 akad. val.

9:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

10:30 — 10:45

Pertraukėlė
Pertraukėlė

12:15 — 13:00

Pertrauka
Pertrauka

14:30

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas
Daugiau dalyvių - didesnė nuolaida! Nuolaidos taikomos registruojant 2 ir daugiau dalyvių į šį renginį:
2 dalyviai - 8% nuolaida | 3 dalyviai - 12% nuolaida | 4 dalyviai - 16% nuolaida | 5 dalyviai - 20% nuolaida
Daugiau nei 5 dalyviai - susisiekite ir gaukite dar geresnį pasiūlymą!
vasario 23 d.
Nuotoliniai mokymai
110,00 
 • Nuotoliniai mokymai

Mokymų klubo

mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
 • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
 • mokymų dalyvio pažymėjimą;
 • mokomąją medžiagą;
 • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
 • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

Vidiniai
Mokymai jūsų organizacijoje

Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

Atsiliepimai
Apie mus
Konferencijos

MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

Seminarai, kursai

Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

Vidiniai mokymai

MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

DUK
[Dažniausiai užduodami klausimai]