Muitinės reguliavimo naujovės 2020 m. Prekių importo ir eksporto apmokestinimo PVM aspektai - Mokymų klubas

Muitinės reguliavimo naujovės 2020 m. Prekių importo ir eksporto apmokestinimo PVM aspektai

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Prof. dr. Astrida Miceikienė - Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė, akredituota konsultantė ūkio veiklos buhalterinės apskaitos klausimais ir LEADER metodo įgyvendinimo klausimais, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro konsultantų profesinių žinių patikrinimo narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių tęstinio mokymo ekspertų Ekonomikos, vadybos ir apskaitos grupės narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių švietimo tarybos narė. Nuo 2004 m. konsultuoja ūkininkus, žemės ūkio įmones, nuo 2006 m. – pelno nesiekiančias organizacijas mokesčių, apskaitos tvarkymo ir finansų valdymo klausimais.
Programa

Muitinės ir importo bei eksporto PVM reguliavimas 2020 m. keičiasi ypač daug. Keičiamas PVM įstatymas, 0 proc. PVM tarifo taikymo tvarka, Muitinės įstatymas, Sąjungos muitinės kodeksas, prekių išvežimo įrodinėjimo tvarka. Priiminėjamas „E. prekybos“ paketas, todėl daug dėmesio bus skiriama šių teisės aktų įgyvendinimui ir pasirengimui taikyti.

Didžioji seminaro laiko dalis bus skiriama būtent teisės aktų pakeitimams ir naujai praktikai. Taip pat bus nagrinėjami ir specifiniai muitinės procedūrų bei PVM klausimai, analizuojamos seminaro dalyvių pateiktos praktinės situacijos.

Seminaro programa:

1 dalis. Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus viršininkas Juozas Šarūnas Avižienis (10.00–11.30 val.):

• SMK įgyvendinimas: deleguotieji ir įgyvendinimo aktai, pereinamojo laikotarpio priemonės, SMK darbo programa ir reglamentas dėl elektroninių sistemų;
• Naujausi SMK ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimai (jau padaryti ir planuojami 2020 m.);
• „E. prekybos“ paketas ir rengimasis jo įgyvendinimui;
• Prekių deklaravimo ir muitinės procedūrų taikymo tvarkos pokyčiai įgyvendinant SMK;
• TIR įgaliotojo siuntėjo statusas.

2 dalis. Advokatų profesinės bendrijos „ILAW“ vyresnysis teisininkas dr. Gediminas Valantiejus (11.45–16.30 val.):

• Mokestiniai ginčai su muitine dėl muitų ir kitų importo mokesčių taikymo ir jų praktinių situacijų analizė:
     • Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) praktika dėl naujųjų Sąjungos muitinės kodekso (SMK) nuostatų aiškinimo;
     • Lietuvos teismų praktikos aktualijos mokestiniuose ginčuose su muitine, Lietuvos teismų ir ESTT praktikos lyginamieji aspektai.
• 0 proc. PVM tarifo taikymas eksportuojamoms prekėms: aktualūs teisinio reguliavimo ypatumai, naujausia ESTT ir Lietuvos teismų praktika bei jos tendencijos;
• 0 proc. PVM tarifo taikymo sąlygos importuojamoms ir į kitą ES valstybę narę išgabenamoms prekėms ir jų aiškinimas: aktuali ESTT ir Lietuvos teismų praktika, pasikeitimai nuo 2020 m.;
• Kiti importo PVM taikymo ir jo teisinio reguliavimo probleminiai aspektai bei dėl jų kylantys mokestiniai ginčai Lietuvoje;
• Su tarptautine prekyba susiję PVM reglamentavimo pokyčiai nuo 2020 m.: prekių tiekimo į kitas ES valstybes nares įrodinėjimas, grandininė prekyba, prekių pristatymas pagal pareikalavimą („call of stock“).

Dienotvarkė
Trukmė: 7 akad. val.

9:30

Dalyvių registracija
Dalyvių registracija

10:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

13:15 — 14:15

Pietūs
Pietūs

16:30

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Su Joninėmis!
  Mokymų klubas skuba Jums dovanoti 20 % nuolaidą visiems vienos dienos seminarams.
  Registruokitės jau šiandien ir pradėkite mokytis! Nuolaida galioja birželio 20–25 d.

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]