Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymo - Mokymų klubas

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelyje nėra produktų.

Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymo

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
ILAW LEXTAL partneris, advokatas Arūnas Šidlauskas specializuojasi mokesčių teisėje ir mokestiniuose ginčuose, o jo teisinio darbo patirtis sudaro daugiau kaip 20 metų. Savo, kaip mokesčių konsultanto praktiką, jis pradėjo 1995 metais Lietuvoje, įsidarbindamas kompanijoje Arthur Andersen (tuo metu viena iš BIG6 kompanijų), vėliau 11 metų dirbo teisės ir mokesčių skyriaus vadovu bendrovėje Grant Thornton Baltic. Arūnas turi daug patirties konsultuojant vietos ir užsienio klientus tiesioginių mokesčių, mokesčių planavimo, kainodaros bei verslo teisės klausimais, įskaitant ir atstovavimą teismuose. Arūnas nuolatos publikuoja straipsnius specializuotuose leidiniuose mokesčių specialistams,…
Programa

Mokestinių ginčų skaičius, kaip ir mokestinių ginčų sumos, nuosekliai auga metai iš metų.

Seminaro tikslas – suteikti seminaro dalyviams informaciją apie aktualių mokestinių bylų praktiką, VMI atliekamų kontrolės veiksmų tendencijas ir pateikti rekomendacijas dėl mokesčių mokėtojo veiksmų, vykstant patikrinimui. Seminaro metu įgytos žinios leis dalyviams įvertinti jų įmonėse sudaromų sandorių mokestines rizikas ir galimas pasekmes, atlikti prevencinius veiksmus ir tinkamai pasirengti galimam VMI patikrinimui.

Seminare dėmesys bus skiriamas potencialių mokestinių ginčų prevencijai ir jų suvaldymui ankstyvoje (ikiteisminėje) stadijoje, bus pateikti praktiniai patarimai dėl informacijos mokesčių administratoriui teikimo kontrolės procedūrų metu, bendros bei nuoseklios pozicijos derinimo įmonės viduje aspektų, taktikos ir derybų su mokesčių administratoriumi ypatumų ir kitų mokestinių ginčų valdymo pozicijų.

Tačiau pagrindinis dėmesys seminare bus skiriamas aktualiai Lietuvos ir Europos Sąjungos Teisingumo teismų praktikai tose srityse, kur dažniausiai kyla mokestiniai ginčai, t. y.:

 1. PVM: PVM atskaita ir jos ribojimas, kai verslo partneris į biudžetą nesumoka PVM, 0 % PVM tarifo taikymo niuansai, sudėtiniai sandoriai ir kitos nestandartinės situacijos;
 2. Pelno mokestis: leidžiami atskaitymai, investicijų lengvata, sandoriai su asocijuotais asmenimis, nuolatinės buveinės, mokestinių nuostolių perkėlimas grupės viduje;
 3. GPM: netinkamas pasinaudojimas mokestinėmis lengvatomis, oficialiomis pajamomis nepagrįstos išlaidos, sandoriai su asocijuotu asmeniu;
 4. Turinio viršenybės prieš formą principas: sandorių ekonominis pagrindimas, sandorių grandinė, kurių pagrindinis tikslas gauti mokestinę naudą, mokesčių vengimas vs mokesčių slėpimas;
 5. Kiti su mokestiniais ginčais susiję klausimai: mokesčių perskaičiavimo senatis, skundo pateikimo ribojimai, įrodinėjimo naštos paskirstymas, dvigubo baudimo ribojimas ir kiti panašaus pobūdžio klausimai.

Seminaras jo dalyviams suteiks galimybę „užbėgti mokestiniams ginčams už akių“, padės parengti atliktų sandorių užginčijimo mokesčių tikslais prevencijos priemones, o, mokesčių administratoriui pradėjus kontrolės veiksmus, suteiks informacijos apie priemones, kurias reikia atlikti, siekiant tinkamai suvaldyti ginčą. Seminaro dalyviams bus pateikta aktuali (šiuo metu taikoma) mokestinių ginčų praktika, kuria remdamiesi jie galės įvertinti savo įmonėse vykdomų sandorių mokestines rizikas ir galimą mokestinio ginčo baigtį.

Seminaro metu dalyviai diskutuos jiems aktualiais klausimais, galės aptarti savo praktines situacijas ir gauti rekomendacijas dėl galimų mokesčių rizikų valdymo būdų. Lektoriai taip pat yra parengę užduočių iš savo praktikos, todėl seminaro metu kartu su seminaro dalyviais bus ieškoma galimų sprendimų.

Dienotvarkė
Trukmė: 4 akad. val.

13:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

14:30 — 14:45

Pertraukėlė
Pertraukėlė

16:15

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Daugiau dalyvių - didesnė nuolaida! Nuolaidos taikomos registruojant 2 ir daugiau dalyvių į šį renginį:
  2 dalyviai - 8% nuolaida | 3 dalyviai - 12% nuolaida | 4 dalyviai - 16% nuolaida | 5 dalyviai - 20% nuolaida
  Daugiau nei 5 dalyviai - susisiekite ir gaukite dar geresnį pasiūlymą!

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]