Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymo

Registruotis

Seminarą veda

Arūnas Šidlauskas
Arūnas Šidlauskas yra advokatų kontoros LEXTAL advokatas. Jis specializuojasi mokesčių teisėje ir mokestiniuose ginčuose, o jo teisinio darbo patirtis sudaro daugiau kaip 20 metų. Savo, kaip mokesčių konsultanto praktiką, jis pradėjo 1995 metais Lietuvoje, įsidarbindamas kompanijoje Arthur Andersen (tuo metu viena iš BIG6 kompanijų), vėliau 11 metų dirbo teisės ir mokesčių skyriaus vadovu bendrovėje Grant Thornton Baltic. Arūnas turi daug patirties konsultuojant vietos ir užsienio klientus tiesioginių mokesčių, mokesčių planavimo, kainodaros bei verslo teisės klausimais, įskaitant ir atstovavimą teismuose. Arūnas nuolatos publikuoja straipsnius specializuotuose leidiniuose mokesčių specialistams, auditoriams ir buhalteriams.

Programa

Mokestinių ginčų skaičius, kaip ir mokestinių ginčų sumos, nuosekliai auga metai iš metų.

Seminaro tikslas – suteikti seminaro dalyviams informaciją apie aktualių mokestinių bylų praktiką, VMI atliekamų kontrolės veiksmų tendencijas ir pateikti rekomendacijas dėl mokesčių mokėtojo veiksmų, vykstant patikrinimui. Seminaro metu įgytos žinios leis dalyviams įvertinti jų įmonėse sudaromų sandorių mokestines rizikas ir galimas pasekmes, atlikti prevencinius veiksmus ir tinkamai pasirengti galimam VMI patikrinimui.

Seminare dėmesys bus skiriamas potencialių mokestinių ginčų prevencijai ir jų suvaldymui ankstyvoje (ikiteisminėje) stadijoje, bus pateikti praktiniai patarimai dėl informacijos mokesčių administratoriui teikimo kontrolės procedūrų metu, bendros bei nuoseklios pozicijos derinimo įmonės viduje aspektų, taktikos ir derybų su mokesčių administratoriumi ypatumų ir kitų mokestinių ginčų valdymo pozicijų.

Tačiau pagrindinis dėmesys seminare bus skiriamas aktualiai Lietuvos ir Europos Sąjungos Teisingumo teismų praktikai tose srityse, kur dažniausiai kyla mokestiniai ginčai, t. y.:

  1. PVM: PVM atskaita ir jos ribojimas, kai verslo partneris į biudžetą nesumoka PVM, 0 % PVM tarifo taikymo niuansai, sudėtiniai sandoriai ir kitos nestandartinės situacijos;
  2. Pelno mokestis: leidžiami atskaitymai, investicijų lengvata, sandoriai su asocijuotais asmenimis, nuolatinės buveinės, mokestinių nuostolių perkėlimas grupės viduje;
  3. GPM: netinkamas pasinaudojimas mokestinėmis lengvatomis, oficialiomis pajamomis nepagrįstos išlaidos, sandoriai su asocijuotu asmeniu;
  4. Turinio viršenybės prieš formą principas: sandorių ekonominis pagrindimas, sandorių grandinė, kurių pagrindinis tikslas gauti mokestinę naudą, mokesčių vengimas vs mokesčių slėpimas;
  5. Kiti su mokestiniais ginčais susiję klausimai: mokesčių perskaičiavimo senatis, skundo pateikimo ribojimai, įrodinėjimo naštos paskirstymas, dvigubo baudimo ribojimas ir kiti panašaus pobūdžio klausimai.

Seminaras jo dalyviams suteiks galimybę „užbėgti mokestiniams ginčams už akių“, padės parengti atliktų sandorių užginčijimo mokesčių tikslais prevencijos priemones, o, mokesčių administratoriui pradėjus kontrolės veiksmus, suteiks informacijos apie priemones, kurias reikia atlikti, siekiant tinkamai suvaldyti ginčą. Seminaro dalyviams bus pateikta aktuali (šiuo metu taikoma) mokestinių ginčų praktika, kuria remdamiesi jie galės įvertinti savo įmonėse vykdomų sandorių mokestines rizikas ir galimą mokestinio ginčo baigtį.

Seminaro metu dalyviai diskutuos jiems aktualiais klausimais, galės aptarti savo praktines situacijas ir gauti rekomendacijas dėl galimų mokesčių rizikų valdymo būdų. Lektoriai taip pat yra parengę užduočių iš savo praktikos, todėl seminaro metu kartu su seminaro dalyviais bus ieškoma galimų sprendimų.

„Mokymų klubo“ mokymai tai:

Kompetetingi pranešėjai

Praktiniai patarimai

Pertraukėlės su užkandžiais

Asmeninės konsultacijos

Lektoriai atsakys į Jums rūpimus klausimus

Išsami mokymo medžiaga

Vietų skaičius ribotas!

Seminaro darbotvarkė

12:30 - 13:00 Dalyvių registracija
13:00 Seminaro pradžia
14:30 - 14:45 Pertraukėlė
16:15 Seminaro pabaiga

Seminaro kaina:

Auditorinis seminaras - 100 Eur, nuotolinis seminaras - 90 Eur 100 Eur + PVM (su pietumis)

Seminaro trukmė:

4 akad. val.

Seminaras vyks:

2020-09-17
Nuotoliniai mokymai, Visoje Lietuvoje, Nuotoliniai mokymai (Į kalendorių 2020-09-17 13:002020-09-17 16:15Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymoMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymo Seminaro data: 2020-09-17 Seminaro vieta: Nuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymai 12:30 - 13:00 Dalyvių registracija 13:00 Seminaro pradžia 14:30 - 14:45 Pertraukėlė 16:15 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltNuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymaiMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)
2020-09-17
Verslo centras „135“, Žalgirio g. 135, Vilniuje (Į kalendorių 2020-09-17 13:002020-09-17 16:15Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymoMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Mokestiniai ginčai: aktuali mokestinė praktika, ginčų prevencija ir praktiniai patarimai dėl jų valdymo Seminaro data: 2020-09-17 Seminaro vieta: Verslo centras „135“, Vilnius 12:30 - 13:00 Dalyvių registracija 13:00 Seminaro pradžia 14:30 - 14:45 Pertraukėlė 16:15 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltVerslo centras „135“, VilniusMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)