fbpx

Darbuotojų komandiruotės iš Lietuvos į užsienio valstybes 2021-2022 m.: užsienio valstybių įstatymų pakeitimai, mokesčių ir darbo teisės praktika

Rinktis

Programa

Konferencija skirta Lietuvos verslo įmonėms, komandiruojančioms darbuotojus į:

Vokietiją, Norvegiją, Suomiją, Švediją, Nyderlandus, Belgiją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją ir Prancūziją.

Konferencijos pranešėjų iš užsienio pranešimai vyks nuotoliniu būdu. Pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą.

Konferencijoje pranešimus skaitys:

     - ILAW LEXTAL partneris, advokatas doc. dr. Tomas Bagdanskis;
     - ILAW LEXTAL asocijuota partnerė, advokatė Ingrida Steponavičienė;
     - ILAW LEXTAL asocijuota partnerė Svetlana Naumčik;
     - ILAW LEXTAL vyresnioji teisininkė, advokatė Rūta Globytė;
     - Advokatas Hans-Jacob Reinlund Sæther (Norvegija);
     - Mokesčių konsultantas Daniel Rheydt ir advokatas Raimund E. Walch (Vokietija);
     - Advokatas Kalle Pedak (Suomija);
     - Advokatas Sander van Riel (Nyderlandai);
     - Advokatas Petter Wenehult (Švedija);
     - Teisininkai Andrew Mazeika ir Alex Christen (Jungtinė Karalystė);
     - Advokatė Aline Vanneste (Belgija);
     - Advokatas Uwe Augustin (Prancūzija);
     - Advokatas Pawel Krzykowski (Lenkija).

Kiekvienos šalies pranešėjas apžvelgs temas, susijusias su savo šalies teisiniu reglamentavimu:

• Naujausi teisės aktų pakeitimai, reguliuojantys komandiruotų darbuotojų darbo santykius, socialines garantijas, apmokestinimą, kitas išmokas.

• Naujausi pakeitimai lokaliniuose teisės aktuose, kurie buvo suderinti su Darbuotojų komandiravimo direktyva.

• Į šalį komandiruotų darbuotojų darbo teisinis reguliavimas bei sąlygos, kurias turi atitikti komandiravimas:
     - Reikalavimai minimaliam / maksimaliam darbo užmokesčiui;
     - Darbo / poilsio laikas ir reikalavimai atostogoms;
     - Kolektyvinės sutarties ir darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų įgyvendinimas: kokie žingsniai komandiruojant darbuotojus yra privalomi (pavyzdžiui, pranešti užsienio šalies institucijoms apie komandiruojamus darbuotojus)?
     - Praktiniai patarimai, įžvalgos. Rizikos, kurias būtina patikrinti.

• Trumpalaikis vs. ilgalaikis darbuotojų komandiravimas: kas apibrėžia trumpalaikę ir ilgalaikę komandiruotę? Kokias teisines ir mokestines pasekmes sukelia komandiruotės terminas (personalo dokumentacija, mokestiniai įsipareigojimai ir pan.).

• Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp darbuotojo komandiravimo ir darbuotojo siuntimo dirbti per laikinojo įdarbinimo įmonę?

• Dienpinigių mokėjimo reglamentavimas, apskaičiavimas ir apmokestinimas. Ar dienpinigiai gali būti dalis minimaliojo darbo užmokesčio?

• Gyventojų pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų apskaičiavimas, sumokėjimas ir deklaravimas nuo komandiruoto darbuotojo pajamų ir nuo darbuotojo, dirbančio pagal laikinojo įdarbinimo sutartį (darbuotojo nuoma), pajamų. Kada šie mokesčiai mokami atskiroje šalyje? Kas yra atsakingas už mokesčių apskaičiavimą, sumokėjimą ir deklaravimą – pats darbuotojas ar darbdavys? Kada mokesčiai turi būti sumokėti (koks yra apmokestinimo momentas)? Kokie yra skirtingų šalių mokesčių tarifai (ar egzistuoja apmokestinimo proporcingumas)? Kokie yra mokesčių administravimo formalumai: registracija mokesčių mokėtoju, deklaravimas, formų teikimas ir pan.?

• Ar dėl komandiruotų / pagal laikinojo įdarbinimo sutartį dirbančių darbuotojų įmonei gali atsirasti nuolatinės buveinės pareigos užsienio šalyje? Kokie yra pagrindiniai kriterijai nustatyti nuolatinę buveinę užsienio šalyje? Kaip atitinkamoje šalyje reglamentuojama nuolatinės buveinės veikla? Kokios mokestinės pasekmės kyla dėl nuolatinės buveinės pareigų atsiradimo užsienio šalyje? Ar reikia registruotis PVM mokėtoju? Komandiruotės išlaidų atskaitymas, leidžiami atskaitymai atitinkamoje valstybėje.

„Mokymų klubo“ mokymai tai:

Kompetentingi pranešėjai

Praktiniai patarimai

Pertraukėlės su užkandžiais

Asmeninės konsultacijos

Lektoriai atsakys į Jums rūpimus klausimus

Išsami mokymo medžiaga

Vietų skaičius ribotas!

Konferencijos darbotvarkė

9:00 Konferencijos pradžia
10:30 - 10:45 Pertraukėlė
12:15 - 13:15 Pertrauka
14:45 - 15:00 Pertraukėlė
16:30 Konferencijos pabaiga

Konferencijos kaina:

170 Eur + PVM. Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės, antram ir kitiems dalyviams taikoma 25 proc. nuolaida! Eur + PVM (su pietumis)

Konferencijos trukmė:

8 akad. val.

Konferencija vyks:

2021-10-13
Nuotoliniai mokymai, Visoje Lietuvoje, Nuotoliniai mokymai (Į kalendorių 2021-10-13 9:002021-10-13 16:30Europe/VilniusMokymų klubas seminaras: Darbuotojų komandiruotės iš Lietuvos į užsienio valstybes 2021-2022 m.: užsienio valstybių įstatymų pakeitimai, mokesčių ir darbo teisės praktikaMB „Mokymų klubas“ laukia Jūsų seminare: Darbuotojų komandiruotės iš Lietuvos į užsienio valstybes 2021-2022 m.: užsienio valstybių įstatymų pakeitimai, mokesčių ir darbo teisės praktika Seminaro data: 2021-10-13 Seminaro vieta: Nuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymai 9:00 Konferencijos pradžia 10:30 - 10:45 Pertraukėlė 12:15 - 13:15 Pertrauka 14:45 - 15:00 Pertraukėlė 16:30 Konferencijos pabaiga Iki susitikimo! MB „Mokymų klubas“ Tel. 8607 92076 info@mokymuklubas.ltNuotoliniai mokymai, Nuotoliniai mokymaiMB „Mokymų klubas“info@mokymuklubas.lt)