Konferencijos moderatorė – WIDEN asocijuota partnerė, advokatė Rūta Globytė
Psichologinis smurtas ir priekabiavimas organizacijose: šiandienos praktika ir sprendimai. Pranešėjos – „Sorainen“ vyresnioji teisininkė Aurelija Daubaraitė ir ekspertė, advokatė Agnietė Venckienė (10.00-10.45 val.)
• Kokių veiksmų gali imtis darbdaviai, kad sumažintų pretenzijų / ginčų riziką?
• Kokias klaidas dažniausiai daro darbdaviai.
• Ką daryti ir ko nedaryti atliekant vidinius tyrimus dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo.
• Įrodinėjimas: praktiniai pavyzdžiai.
Darbo kodekso pakeitimai ir naujausia praktika 2024–2025 m.: kas jau pakeista ir ko dar laukti? Pranešėjas – WIDEN partneris, advokatas dr. Vilius Mačiulaitis (10.45-11.30 val.)
Personalo dokumentacija: vidiniai organizacijos dokumentai ir kaip juos pakeisti pritaikant teismų praktikai ir DK pakeitimams. Pranešėja – WIDEN asocijuota partnerė, advokatė Aistė Leščinskaitė (11.45-12.30 val.)
• Personalo dokumentų turinys: kas privaloma, ko nereikia, kas rekomenduojama. Naujausios tendencijos;
• Teismų praktikos ir DK pakeitimų įtaka personalo dokumentacijai;
• Praktiniai pavyzdžiai.
(Ne)tinkamas darbuotojų elgesys: ką gali ir ar gali padaryti darbdavys? Pranešėja – TGS Baltic vyresnioji teisininkė, advokatė Indrė Mažeikaitė (12.30-13.15 val.)
• Darbuotojų elgesio reguliavimas įmonėje. Bendrieji principai ir dokumentacija;
• Kiek brangiai gali kainuoti darbuotojo atleidimas?
• Vidinių tyrimų reikalingumas ir svarba: kada ir kokiomis aplinkybėmis darbdavys turėtų rimtai susimąstyti, ar neverta detaliai ištirti įvykio.
• Nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų nesąžiningumas ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti darbdaviams.
• Darbuotojo neblaivumas darbe: kaip veikti greitai ir tiksliai?
• Ar netinkamas elgesys įmonės vakarėlyje gali būti pagrindas atleisti už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą? Ko derėtų imtis darbdaviui artėjant kalėdinių vakarėlių maratonui?
Dirbtinis intelektas ir darbo teisė: politika, darbuotojų mokymas ir sukčiavimo prevencija. Pranešėja – ECOVIS ProventusLaw kontoros advokatė Agnė Jacunskienė (14.15-15.00 val.)
• Reikalingų tvarkų / politikos parengimas: ką turi žinoti darbuotojai naudodami dirbtinį intelektą?
• Pavyzdžiai, kada dirbtinis intelektas darbe naudojamas netinkamai.
• Sukčiavimas naudojant dirbtinį intelektą (angl. Deepfakes): kada atsakingas darbuotojas ir kada darbdavys?
„Aš nenoriu dirbti ir jūs manęs nepriversite“, arba kaip suvaldyti prastus darbo rezultatus organizacijoje? Teisinės rizikos. Pranešėjas – WIDEN vadovaujantis Lietuvos biuro partneris, advokatas doc. dr. Tomas Bagdanskis (15.00-15.45 val.)
• Kaip „paprašyti“ darbuotojo pagerinti darbo rezultatus? Teisiniai klausimai.
• Situacijų analizė: kol darbuotojas įspėtas, dirba gerai, o vėliau rezultatai vėl krenta; kaip elgtis su darbuotoju, kuris stengiasi, tačiau rezultatai vis vien netenkina, ir pan.
Patarimai, kaip „išvalyti“ savo darbo sutarčių turinį. Arba kaip pakeisti darbo sutarčių nuostatas, kad nepakliūtume į spąstus? Pranešėja – WIDEN asocijuota partnerė, advokatė Rūta Globytė (15.45-16.30 val.)
• Darbo sutarčių sąlygų spąstai: kokios nuostatos gali sukelti ginčus?
• Papildomos nuostatos, kurios būtinai turi būti įtrauktos į darbo sutartis.
• Ko turėtume vengti? Ką būtinai turime apsirašyti? Kas tikrai veikia praktikoje?