Administracinės atsakomybės taikymas už muitinės (muitų) teisės aktų pažeidimus ir muitinės deklarantų atsakomybės ypatumai - Mokymų klubas

Administracinės atsakomybės taikymas už muitinės (muitų) teisės aktų pažeidimus ir muitinės deklarantų atsakomybės ypatumai

Rinktis
Lektorius
Seminarą veda
Advokatas dr. Gediminas Valantiejus yra sukaupęs plačią patirtį mokestinių ginčų nagrinėjimo bei konsultavimo dėl jų klausimais dirbdamas tiek viešajame (Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme), tiek ir nuo 2013 m. - privačiame sektoriuje (advokatų profesinėje bendrijoje „Motieka ir Audzevičius“, "ILAW LEXTAL"). Gediminas taip pat yra Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakulteto tarptautinės prekybos, mokesčių ir muitų teisės srities dalykų dėstytojas, parengęs ir apsigynęs teisės mokslo krypties disertaciją muitų teisinio reguliavimo Europos Sąjungoje tematika. Jis yra publikavęs daugiau kaip dvidešimt recenzuojamų mokslinių straipsnių…
Programa

Nuo 2017 m. įsigaliojęs Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) ir besiformuojanti jį aiškinanti teismų praktika iš esmės pakeitė administracinių nuobaudų taikymo bei skyrimo sistemą, Lietuvoje veikusią nuo pat valstybingumo atkūrimo. Atsižvelgiant į tai, mokymų metu, remiantis naujojo ANK nuostatomis, bus nagrinėjami iki šiol mažai viešai aptariami klausimai, susiję su teisinės atsakomybės taikymu muitinėje, aktualūs visiems tarptautinės prekybos ir logistikos versle dalyvaujantiems subjektams ir ypač muitinės deklarantams, tarpininkams bei jų atstovams. Mokymuose, atsižvelgiant į aktualią teismų praktiką, bus aiškinamos naujojo ANK normos, nustatančios administracines nuobaudas už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus, jų skyrimo tvarką bei procedūrą. Taip pat aptariami praktikoje dažniausiai taikomi ANK straipsniai, apibūdinantys nusižengimus muitinės prižiūrimose ir kontroliuojamose srityse (muitinės formalumų, prekių deklaravimo, muitinio tikrinimo vietų, laisvųjų zonų, muitinės sandėlių, laikinojo saugojimo vietų steigimo ir veiklos tvarkos bei kiti susiję pažeidimai). Be to, mokymu metu, pasitelkiant praktinius pavyzdžius iš konkrečių naujausių bylų, bus nagrinėjami muitinės deklarantų atsakomybės ypatumai, atsakomybės ribų ir kaltės nustatymo klausimai, remiantis teismų praktika, apibūdinami atvejai, kuomet deklarantai negali būti traukiami administracinėn atsakomybėn arba skiriamų nuobaudų dydis privalomai mažinamas. Mokymus veda bei savo patirtimi dalijasi advokatas, Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakulteto lektorius, Muitinės praktikų asociacijos narys bei leidinių muitų teisės tema autorius dr. Gediminas Valantiejus, besispecializuojantis tarptautinės prekybos ir muitų teisės srityse.

Seminaro programa:

1. Administracinės atsakomybės sąvoka ir pagrindiniai administracinės atsakomybės principai pagal naująjį Administracinių nusižengimų kodeksą (2017 m.): ką būtina žinoti susidūrus su atsakomybės taikymu muitinėje? Teisės norminiai aktai, nustatantys ir reglamentuojantys administracinę atsakomybę bei jos taikymą, ir jų sistema.

2. Ką laikome administraciniu nusižengimu muitinės (muitų) teisės aktų srityje – nusižengimo požymiai ir jo sudėties elementai. Muitinės deklaranto atsakomybės už muitų (muitinės) teisės aktų pažeidimus ypatumai bei atsakomybės ribos. Kaltė, kaip nusižengimų požymis, ir jos aiškinimas teismų praktikoje. Aplinkybės, pašalinančios muitų pažeidimų pavojingumą ir priešingumą teisei.

3. Muitinės skiriamų administracinių nuobaudų esmė ir jų rūšys (formos): kokia konkreti nuobauda gali būti skiriama ir kuriais atvejais? Administracinių nuobaudų skyrimo tvarka bei procesas, terminai, atsakomybėn traukiamo asmens (deklaranto) teisės proceso metu.

4. Administracinių nusižengimų kodekso specialiosios dalies straipsnių, apibrėžiančių konkrečius pažeidimus muitų (muitinės) teisės aktų srityje, sistema, struktūra bei santykis. Dažniausiai praktikoje pasitaikančios nusižengimų rūšys.

5. Muitinės formalumų ir prekių deklaravimo tvarkos pažeidimai – nusižengimų požymiai ir jų aiškinimas teismų praktikoje. Muitinės formalumų ir prekių deklaravimo tvarkos pažeidimų skirtumai, aplinkybės, leidžiančios skirti mažesnę baudą bei šalinančios kaltę už šių pažeidimų padarymą.

6. Muitinio tikrinimo vietų tvarkos pažeidimai bei teismų praktika dėl šių pažeidimų požymių aiškinimo. Laisvųjų zonų, muitinės sandėlių, laikinojo saugojimo vietų steigimo ir veiklos tvarkos pažeidimų ypatumai, dažniausiai praktikoje pasitaikančios situacijos ir jas aiškinanti teismų praktika.

Dienotvarkė
Trukmė: 5 akad. val.

9:00

Seminaro pradžia
Seminaro pradžia

11:00 — 11:15

Pertraukėlė
Pertraukėlė

13:00

Seminaro pabaiga
Seminaro pabaiga
Bilietas

Deja, šie mokymai jau įvyko :( Gera žinia yra ta, kad mes galime informuoti jus apie tai, kada dar kartą organizuosime šiuos mokymus.
Žemiau nurodykite kontaktus, kuriais galime susisiekti.

Gauti pranešimą apie naujus mokymus šia tema

  Daugiau dalyvių - didesnė nuolaida! Nuolaidos taikomos registruojant 2 ir daugiau dalyvių į šį renginį:
  2 dalyviai - 8% nuolaida | 3 dalyviai - 12% nuolaida | 4 dalyviai - 16% nuolaida | 5 dalyviai - 20% nuolaida
  Daugiau nei 5 dalyviai - susisiekite ir gaukite dar geresnį pasiūlymą!

  Mokymų klubo

  mokymus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Kiekvienas mokymų dalyvis papildomai gauna:
  • galimybę užduoti klausimus lektoriui (tiek mokymų metu, tiek pateikiant juos iš anksto);
  • mokymų dalyvio pažymėjimą;
  • mokomąją medžiagą;
  • galimybę peržiūrėti mokymų vaizdo įrašą (papildomai informavus);
  • kavos, arbatos bei užkandžių (mokymams auditorijoje).

  Vidiniai
  Mokymai jūsų organizacijoje

  Šiuos bei mokymus kitomis temomis galime suorganizuoti jūsų kolektyvui, nepriklausomai nuo  organizacijos dydžio ar veiklos srities. Mokymų programas pritaikome pagal kliento poreikius ir veiklos specifiką. Mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu. Spauskite mygtuką Susisiekti ir užpildykite užklausos formą. Netrukus susisieksime su jumis ir pateiksime išskirtinį mokymų pasiūlymą.

  Atsiliepimai
  Apie mus
  Seminarai, kursai

  Seminarus ir kursus veda kvalifikuoti savo srities ekspertai, todėl mokymų dalyviai gali būti užtikrinti, kad gaus aukštos kokybės paslaugas. Vidutinis mokymų įvertinimas yra 8,9 balo iš 10.

  Konferencijos

  MB „Mokymų klubas“ organizuojamose konferencijose pranešimus skaito Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai, todėl šios konferencijos populiarios tiek tarp Lietuvos, tiek Tarptautinių įmonių.

  Vidiniai mokymai

  MB „Mokymų klubas“ taip pat organizuoja vidinius mokymus, kurie yra visiškai adaptuojami pagal kliento poreikius, kad dalyviai galėtų gauti maksimalią naudą per mokymams skirtą laiką.

  DUK
  [Dažniausiai užduodami klausimai]